Šiuo metu verslas atsiduria tarsi užburtame rate – švelnėjant karantinui, atsigaunant verslams ir užsakymams, kai kuriose įmonėse nebėra kam dirbti, mat dalis darbuotojų turi nedarbingumą dėl vaikų priežiūros. Kitose – vadovai nuogąstauja, kad, pasibaigus nedarbingumui, grįžusiems darbuotojams nebebus tiek darbo, tad gali tekti juos atleisti. Darbuotojai baiminasi, kad nutraukus nedarbingumą ir prastovas, mūsų laukia dar viena didelė atleidimų banga.

Plačiau

Daugeliui abiturientų nėra lengva apsispręsti, kokį profesinį kelią rinktis. Ir tik nedidelė dalis žino, ko nori. Kaip elgtis likusiems, kaip apsispręsti, kad tai netaptų atsitiktiniu netikslingu pasirinkimu ir nemiela profesine veikla ateityje? Profesijos pasirinkimą jaunam žmogui gali lemti bent keletas faktorių. Tai ne tik asmeninės savybės, pomėgiai, motyvacija, įgytos patirtys, bet ir rinkos poreikiai, ateities perspektyvos, kokį profesijų poreikį diktuos pasaulinės tendencijos, mūsų šalies gebėjimas žengti koja kojon su pokyčiais, modernizavimu, technologijų diegimu bei investicijų pritraukimu.

Plačiau

Anot specialistų, Covid-19 krizė sustabdė ekonomiką ir kai kurių specialybių veikla šiuo laikotarpiu tiesiog neįmanoma. Klausiame jų, kokių specialybių žmonės per šią koronos krizę pirmiausia neteks darbo ir kam kyla didžiausia rizika dėl atlyginimų sumažėjimo. Darbo paieškų specialistai atskleidžia, kaip dėl krizės keisis specialybių perspektyvos ateityje ir kuriose srityse reikės daugiausiai darbuotojų.

Plačiau

Abiturientui renkantis būsimą specialybę reikėtų atkreipti dėmesį į daugelį veiksnių, kaip jos perspektyvumas ir darbo užmokestis. Greitai keičiantis darbo rinkai, kai kurių specialybių paklausa auga labai greitai, o kitų ateityje gali ir visai nelikti. Specialistai aiškina, kokių profesijų atstovai uždirba daugiausiai ir kaip abiturientams reikėtų tinkamai išsirinkti būsimą specialybę.

Plačiau

Jei anksčiau tik dalis darbo pokalbių vykdavo per atstumą, tai nuo šiol, Lietuvoje įsigaliojus karantinui, dėl viruso grėsmės ne tik darbai, bet ir pokalbiai dėl darbo vyks tik nuotoliniu būdu („Skype“, „Viber“ ar kitomis programomis). Kaip tinkamai pasiruošti pokalbiams nuotoliniu būdu? Ką svarbu įvertinti ir nepamiršti, kad pokalbis praeitų sklandžiai ir paliktumėte teigiamą įspūdį?

Plačiau

Kiekvienas iš mūsų yra baigęs mokyklą / universitetą – vieni galbūt labai seniai, kiti galbūt baigė tik dabar. Būtent antroji grupė žmonių mums, atrankos konsultantams, yra geriau žinoma kaip Y ir jau ateinanti Z karta – norinti visko čia ir dabar. Bet ar tikrai karjera, užtarnautas vardas ir pripažinimas atsiranda iškart? Ar keletas mėnesių, kad ir labai sunkaus darbo, atneša rezultatus iškart?

Plačiau

Psichologai teigia – teisingai emocijas atpažįstame tik kas antrą kartą. Be to, vyrai emocijas atpažįsta prasčiau nei moterys, o daugiausiai klaidų daro identifikuodami neigiamas emocijas – liūdesį ar suirzimą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Plačiau

Šiuo metu pastebima technologijų invazija į visas gyvenimo sritis tradiciniam verslui kelia nerimą – baiminamasi, kad technologinio proveržio neatliepiantys klasikiniai produktai ar paslaugos tiesiog praras vartotojus. Tačiau esą svarbu ne tik reaguoti į kintančius vartotojų poreikius, tačiau ir nepamesti pamatinės savo verslo krypties, o į technologijas žiūrėti veikiau kaip į galimybes nei iššūkius.

Plačiau

Sulaukę skambučio iš atrankų konsultantų / įmonės vadovų, daugelis ieškančių darbo greičiausiai sunerimsta – kaip tinkamai pasiruošti? Ką sakyti, o ko geriau ne? Kas paskatins pasirinkti būtent mane, o ne likusius kandidatus? Patarimų ir pamokymų galime rasti daug, tačiau ar viskas ką skaitome internete, tiesa? Kaip nepasiklysti informacijos gausoje?

Plačiau

Vasarą ar jai dar tik artėjant ne vienas vadovas sulaukia darbuotojo, nešino prašymu atleisti iš darbo. Kai kurie sako norintys išeiti dabar pat, nes sulaukė skambučio, kad turi kuo greičiau pradėti darbą svetur.

Plačiau

Siekiant efektyvinti darbo paiešką bei planuojant karjerą, labai svarbu išsiaiškinti, kokios yra stipriosios jauno žmogaus savybės, asmenybės tipas ir gebėjimai, kurie ir padės pasiekti maksimalių rezultatų ateityje.

Plačiau

Grei­čiau­siai dau­ge­lis, bai­gian­tis me­tams, pa­gal­vo­jo­te – gal­būt nau­jais ver­tė­tų iš­ban­dy­ti kaž­ką nau­jo sa­vo dar­bi­nė­je kar­je­ro­je? Kaž­ką to­kio, apie ką il­gai sva­jo­jo­te, ta­čiau ne­drį­so­te? Pa­ta­ri­mų ir pa­drą­si­ni­mų apstu, ta­čiau ar vis­ką ge­rai ap­gal­vo­jo­te?

Plačiau

Šiemet sparčiausiai augusių bendrovių sąrašą tikrino dar daugiau institucijų. Patikros rėčio neįveikė kas antra bendrovė.

Plačiau

Asmenybės vertinimo konsultacija – pirmas žingsnis norint įsivertinti savo asmenybės stipriąsias puses, teisingai pasirinkti studijų kryptį ir būsimą karjerą.

Plačiau

Apžvelgiant šių dienų situaciją darbo rinkoje, tampa svarbu suprasti, jog naujos darbo bei karjeros galimybės mus priverčia tobulėti visapusiškai.

Plačiau

Dažniausi patarimai ieškančiam darbo - žinoti, ko iš tikrųjų norite ir ką Jūs geriausiai sugebate, skirti laiko darbo paieškoms, būti aktyviems, tinkamai pasiruošti pokalbiams. Patarimų apstu internete, bet ar to pakanka?

Plačiau

Intensyviai, bet kartais nesėkmingai ieškodami darbuotojų, darbdaviai dažnai nuleidžia rankas ir reikalavimų kartelę, todėl sutaria su tais, kurie bent jau ateitų dirbti.

Plačiau

Siekiant rasti geriausią kandidatą, neužtenka skirti laiko darbo skelbimams ir gyvenimo aprašymų skaitymui, todėl visos viltys krypsta į pokalbį su konkrečiu kandidatu.

Plačiau

Nors šiemet projekto „Gazelė“ atrankos kriterijai dar labiau sugriežtinti, į sparčiausiai augusių įmonių sąrašą pateko arti 4.000 smulkiųjų ir vidutinių bendrovių.

Plačiau

Personalo konsultacinė bendrovė „noriu personalo sprendimų grupė“ („Noriu darbo“) mini veiklos 20-metį. Tai viena iš ilgiausią istoriją turinčių personalo konsultacinių kompanijų Lietuvoje.

Plačiau
<< Ankstesnis| 1 | 2|